Jesteś tutaj: Home
.Rekrutacja.

Rekrutacja

Już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do naszego seminarium. Wszystkie informacja dla kandydatów dostępne są w zakładce "Kandydaci". Jednocześnie prosimy o modlitwę o nowe powołania kapłańskie...

.Bóg powołuje i pomaga.

Bóg powołuje i pomaga

To Pan Wszechmogący powołuje i posyła, to On daje nadzieję i niezbędną siłę. Jak trudno nam niekiedy w to uwierzyć! Liczymy bardziej na siebie, niż pokładamy ufność w naszym Panu. A przecież tej ufności potrzeba nam w sposób nieodzowny....

.Dar niewysłowiony.

Dar niewysłowiony

  I chociaż zawsze pozostaje cząstka zatroskania, czy przygotowani kandydaci będą dobrymi kapłanami i czy przez nich dokona się więcej dobra w świecie – to ostatecznie wszystko bierze swą siłę z Łaski, która jest darem niewysłowionym. Oby tak było i w życiu naszej diecezji.  ...

.Trudna odpowiedź.

Trudna odpowiedź

  Ostateczna odpowiedź nigdy nie będzie łatwa, ale tym bardziej wymagać będzie wzmożenia rytmu modlitwy, refleksji nad sobą i otwarcia na działanie Bożego natchnienia. Tak przeżywali to apostołowie, taki dowód swej dojrzałości dał Szaweł - który stał się Pawłem, tak przez wieki kształtowały się decyzje tych, którzy usłyszeli wewnętrzne zaproszenie do kapłańskiej służby.  ...

.Długi proces.

Długi proces

To długi, duchowy proces w sercu młodego człowieka, który zadaje sobie samemu pytanie, czy Bóg go wzywa do szczególnej więzi, którą warto podjąć, rezygnując z realizowania tylko zwykłego kształtu ludzkiego szczęścia na ziemskich drogach....

.Nasza współpraca.

Nasza współpraca

  Od czasów apostolskich wiadomo nam, że powołanie do swej szczególnej służby daje sam Bóg, ale człowiek musi podjąć z Nim współpracę. Na tę decyzję składają się liczne elementy naszego ducha i życzliwa atmosfera tworzona wokół Kościoła Chrystusowego.  ...

Witamy na stronie WMSD Opole

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, diakoni z roku VI przyjęli święcenia prezbiteratu.

Święcenia kapłańskie w Katedrze Opolskiej w dniu 23 maja o godzinie 10.00 przyjęło 8 diakonów pochodzących z diecezji opolskiej, a są nimi:

Kamil Bania z par. św. Michała Archanioła w Prudniku,
Dawid Kontny z par. św. Mikołaja i św. Małgorzaty w Wysokiej,
Mateusz Kozielski z par. św. Antoniego w Zdzieszowicach,
Dominik Mamełka z par. św. Jana Chrzciciela w Powidzku (archidiec. wrocławska),
Kamil Mieszkowski z par. św. Piotra i Pawła w Opolu,
Daniel Nowak z par. św. Stanisława i Nawiedzenia NMP w Płużnicy Wielkiej,
Dominik Paterak z par. św. Jadwigi Śląskiej w Nowym Lesie,
Mateusz Wieczorek z par. Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi.

Więcej…

 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się  z Odezwą Biskupa Opolskiego w związku z tegorocznymi święceniami kapłańskimi.

Drodzy Diecezjanie!

Obchodzona w dzisiejszą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam prawdę, że Chrystus, po spełnieniu ziemskiej misji, powraca do chwały, którą odwiecznie dzieli z Ojcem i z Duchem Świętym. Wstępując do nieba, nie porzucił nas jednak w ludzkiej niedoli. W mocy Bożego Ducha nadal żyje i działa pośród nas w nowy sposób.

Jednym ze sposobów obecności Chrystusa, o którym mówi wiele dokumentów Kościoła, jest Jego obecność w osobie wyświęconego kapłana. W każdym kapłanie Chrystus jest obecny w swoim Kościele jako Głowa swojego Ciała i Pasterz swojej trzody

Czytaj dalej...

 

Zachęcamy do zapoznania się z Odezwą Biskupa Gliwickiego Jana Kopca w związku ze święceniami kapłańskimi.

Drodzy Współbracia Kapłani, Drodzy Diecezjanie! Zbliżający się koniec roku szkolnego i akademickiego na wyższych uczelniach wyznacza również radość każdego Kościoła Diecezjalnego z faktu święceń nowych prezbiterów. Ten rytm naszego posługiwania potwierdza prawdę, że cały Kościół żyje ustawicznym podejmowaniem zadań zbawczych przez nowe pokolenia kandydatów, którzy wyrazili wolę służenia swym życiem Jezusowi Chrystusowi. Jako wspólnota stajemy z ufnością wiary wobec Boga, który wiernie wypełnia swoje dzieła w każdym czasie dla dobra każdego człowieka i posługuje się człowiekiem.  Uroczystość święceń kapłańskich w diecezji powinna przyczynić się więc do odnowienia radości wiary i umocnienia nadziei - w pierwszym rzędzie w tych wielkodusznych sercach, którym Bóg zawierza swoje posłannictwo, ale wraz z nimi także w nas, tworzących Święty Kościół Diecezjalny Gliwicki.

Czytaj więcej...

 

W sobotę 9 maja, o godzinie 10.00, w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu, 14 kleryków Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, pochodzących z diecezji opolskiej, przyjęło święcenia diakonatu.

Szafarzem sakramentu był ksiądz biskup Paweł Stobrawa.

Więcej…

 

Bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania audycji Patron Dnia. Każdego dnia klerycy naszego seminarium współczesnym językiem i nutką humoru przedstawiają życiorysy świętych, którzy patronują danego dnia.

Audycje te emitowane są w trzech radiach katolickich. Szczególnie zachęcamy do słuchania diecezjalnego Radia Doxa, w którym audycja jest emitowana od poniedziałku do piątku o godzinie 7.15. Audycję można usłyszeć także w Katolickim Radiu Warszawa, jak również w Radiu Ciechanów w porannym programie ok. 7.20.

Posłuchaj

 

 

Klerycy naszego seminarium prowadzą różaniec na antenie Diecezjalnego Radia Doxa. Wspólna modlitwa na żywo z możliwością dołączenia swoich intencji i prowadzenia dziesiątki różańca przez telefon w każdą niedzielę o godzinie 20.00.

Dołącz swoją Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Najbliższy wspólny różaniec w niedzielę 31 maja o godzinie 20.00. Poprowadzą go: diakon Michał Kowalski oraz kleryk Wojciech Dombek.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W soboty o godzinie 7:00 Diecezjalne Radio Doxa transmituje Eucharystię z kościoła seminaryjnego, którą celebrują oraz głoszą Słowo Boże księża mieszkający w naszej wspólnocie.

Najbliższa transmisja Mszy Świętej będzie miała miejsce w sobotę 30 maja. Eucharystii przewodniczyć będzie oraz Słowo Boże wygłosi ks. Jarosław Staniszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Słuchaj Radia Doxa:
107,9 FM lub klikając poniżej:


Polecamy:


Kontakt:

Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu
ul. Drzymały 1c
skr. poczt 246
PL 45-342 Opole

Telefon:
+48 77 44 24 001 
E-mail: wsd@wsd.opole.pl
Nr konta: 07 1240 3103 1111 0000 3485 9007
NIP: 753-15-02-413 
REGON: 040005348

Copyright © WMSD w Opolu 2015

Joomla Themes