Jesteś tutaj: Home
.Rekrutacja.

Rekrutacja

Już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do naszego seminarium. Wszystkie informacja dla kandydatów dostępne są w zakładce "Kandydaci". Jednocześnie prosimy o modlitwę o nowe powołania kapłańskie...

.Bóg powołuje i pomaga.

Bóg powołuje i pomaga

To Pan Wszechmogący powołuje i posyła, to On daje nadzieję i niezbędną siłę. Jak trudno nam niekiedy w to uwierzyć! Liczymy bardziej na siebie, niż pokładamy ufność w naszym Panu. A przecież tej ufności potrzeba nam w sposób nieodzowny....

.Dar niewysłowiony.

Dar niewysłowiony

  I chociaż zawsze pozostaje cząstka zatroskania, czy przygotowani kandydaci będą dobrymi kapłanami i czy przez nich dokona się więcej dobra w świecie – to ostatecznie wszystko bierze swą siłę z Łaski, która jest darem niewysłowionym. Oby tak było i w życiu naszej diecezji.  ...

.Trudna odpowiedź.

Trudna odpowiedź

  Ostateczna odpowiedź nigdy nie będzie łatwa, ale tym bardziej wymagać będzie wzmożenia rytmu modlitwy, refleksji nad sobą i otwarcia na działanie Bożego natchnienia. Tak przeżywali to apostołowie, taki dowód swej dojrzałości dał Szaweł - który stał się Pawłem, tak przez wieki kształtowały się decyzje tych, którzy usłyszeli wewnętrzne zaproszenie do kapłańskiej służby.  ...

.Długi proces.

Długi proces

To długi, duchowy proces w sercu młodego człowieka, który zadaje sobie samemu pytanie, czy Bóg go wzywa do szczególnej więzi, którą warto podjąć, rezygnując z realizowania tylko zwykłego kształtu ludzkiego szczęścia na ziemskich drogach....

.Nasza współpraca.

Nasza współpraca

  Od czasów apostolskich wiadomo nam, że powołanie do swej szczególnej służby daje sam Bóg, ale człowiek musi podjąć z Nim współpracę. Na tę decyzję składają się liczne elementy naszego ducha i życzliwa atmosfera tworzona wokół Kościoła Chrystusowego.  ...

Witamy na stronie WMSD Opole

 

Wielkimi krokami zbliżamy się do ważnej i pięknej uroczystości święceń diakonatu.

W sobotę 9 maja, o godzinie 10.00, w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu, 14 kleryków Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, pochodzących z diecezji opolskiej, przyjmie święcenia diakonatu.

Szafarzem sakramentu będzie ksiądz biskup Paweł Stobrawa.

Więcej…

 

Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, zaprasza bardzo serdecznie w dniu 8 maja o godzinie 17.00 na Mszę św. odpustową ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona seminarium, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup Jan Kopiec, zaś Słowo Boże wygłosi ksiądz biskup Andrzej Czaja.

Podczas Mszy św. kandydaci do święceń diakonatu złożą wyznanie wiary.

O godzinie 16.30 rozpocznie się nabożeństwo majowe.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

25 kwietnia odbył się w naszej wspólnocie Dzień Otwartych Drzwi.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom za odwiedzenie nas.

Odwiedziło nas prawie 900 osób z 60 parafii diecezji opolskiej i gliwickiej, 35 księży, 5 diakonów, 5 sióstr zakonnych oraz 15 opiekunów świeckich.

Galeria zdjęć

Relacja Gościa Opolskiego oraz galeria zdjęć

Relacja Radia Doxa

Relacja NTO

Relacja Telewizji Opole (od 8:30)

Siostry Szkolne de Notre Dame zapraszają w piątek, 8 maja, na XX  Nocne Czuwanie dla młodzieży w intencji diakonów diecezji opolskiej i gliwickiej.

Rozpoczęcie o godzinie 20.00, zakończenie około godziny 3.00

Modlitwę poprowadzą Siostry oraz ks. Jacek Wilczyński. Czuwanie odbędzie w kaplicy przy Klasztorze Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Opolu, przy Małym Rynku 5.

W programie m.in.: modlitwa wstawiennicza za diakonów, świadectwa diakonów, konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, Eucharystia, różaniec.

Więcej informacji udziela siostra Weronika Bednarz (tel. 797 907 295, www.ssnd.pl, e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Zobacz plakat

Zapraszamy!

 

Bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania audycji Patron Dnia. Każdego dnia klerycy naszego seminarium współczesnym językiem i nutką humoru przedstawiają życiorysy świętych, którzy patronują danego dnia.

Audycje te emitowane są w trzech radiach katolickich. Szczególnie zachęcamy do słuchania diecezjalnego Radia Doxa, w którym audycja jest emitowana od poniedziałku do piątku o godzinie 7.15. Audycję można usłyszeć także w Katolickim Radiu Warszawa, jak również w Radiu Ciechanów w porannym programie ok. 7.20.

Posłuchaj

 

 

Klerycy naszego seminarium prowadzą różaniec na antenie Diecezjalnego Radia Doxa. Wspólna modlitwa na żywo z możliwością dołączenia swoich intencji i prowadzenia dziesiątki różańca przez telefon w każdą niedzielę o godzinie 20.00.

Dołącz swoją Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Najbliższy wspólny różaniec w niedzielę 17 maja o godzinie 20.00. Poprowadzą go klerycy:
Paweł Lisoń i Wojciech Kiełkowski.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W soboty o godzinie 7:00 Diecezjalne Radio Doxa transmituje Eucharystię z kościoła seminaryjnego, którą celebrują oraz głoszą Słowo Boże księża mieszkający w naszej wspólnocie.

Najbliższa transmisja Mszy Świętej będzie miała miejsce w sobotę 30 maja. Eucharystii przewodniczyć będzie oraz Słowo Boże wygłosi ks. Jarosław Staniszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Słuchaj Radia Doxa:
107,9 FM lub klikając poniżej:


Polecamy:


Kontakt:

Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu
ul. Drzymały 1c
skr. poczt 246
PL 45-342 Opole

Telefon:
+48 77 44 24 001 
E-mail: wsd@wsd.opole.pl
Nr konta: 07 1240 3103 1111 0000 3485 9007
NIP: 753-15-02-413 
REGON: 040005348

Copyright © WMSD w Opolu 2015

Joomla Themes