Jesteś tutaj: Home
.Modlitwa a powołanie.

Modlitwa a powołanie

Na koniec raz jeszcze Was proszę, drodzy Bracia i Siostry o usilną modlitwę w intencji tegorocznych neoprezbiterów, wszystkich kapłanów naszej diecezji i nas, księży biskupów. Proszę także o szczególnie gorącą modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej diecezji, aby mogły być prawdziwie miłością wielkie i by mogły budzić się w nich autentyczne i święte powołania do małżeństwa, posługi kapłańskiej i życia zakonnego.  ...

.Rodzice a powołanie.

Rodzice a powołanie

Zadaniem rodziców jest dawanie dzieciom i młodzieży fundamentów miłości i mądrości. Nie jest natomiast ich zadaniem sugerowanie synom i córkom ich niepowtarzalnego powołania, bo powołanie to ukryte jest w Bogu. Mądrzy rodzice pomagają swym dzieciom w dorastaniu do każdego powołania, jakie Bóg podpowie ich synom czy córkom i wspierają ich w tym także swoją modlitwą....

.Rodzina fundamentem.

Rodzina fundamentem

Każdy człowiek, zwłaszcza młody, potrzebuje w swojej wierze autorytetu i wiarygodnych świadków prawdy i słuszności postawy wiary. Jest oczywiste, że w formacji dojrzałej wiary pierwszorzędną rolę odgrywa rodzina. Fundamenty naszej wiary i jej tożsamość otrzymujemy w dziedzictwie od rodziców i innych członków rodziny....

.Rodzina a powołanie.

Rodzina a powołanie

Jednak najbardziej właściwym miejscem jego budzenia się zawsze były i pozostaną rodziny żyjące autentycznymi chrześcijańskimi wartościami. Trzeba o tym przypomnieć, szczególnie w kontekście przeżywanego w naszej Metropolii Górnośląskiej Roku Rodziny. Nikt ani nic nie może zastąpić rodziny w tym zadaniu budzenia powołań....

.Powołanie rodzi się z Boga.

Powołanie rodzi się z Boga

Powołanie bowiem jest owocem, który dojrzewa na dobrze uprawianym gruncie miłości wzajemnej, wyrażającej się poprzez służenie sobie nawzajem w kontekście autentycznego życia kościelnego. Żadne powołanie nie rodzi się samo z siebie ani nie żyje dla siebie. Powołanie rodzi się z serca Boga i kiełkuje na dobrym gruncie wiernego ludu, w doświadczeniu miłości braterskiej...

.Powołanie darem Boga.

Powołanie darem Boga

Powołanie kapłańskie i zakonne zawsze jest darem samego Boga, to jednak, aby mogło ono zostać przez młodego człowieka rozpoznane, a potem właściwie się rozwinąć, potrzebuje odpowiedniego środowiska dla jego wzrastania. Bez wątpienia ważną rolę w tym względzie odgrywają duszpasterze, katecheci oraz ruchy i wspólnoty...

Witamy na stronie WMSD Opole

Szlachetna Paczka

 

Nasza wspólnota seminaryjna przyłączyła się do akcji „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy tej akcji w całym seminarium zabrali kwotę 4280 zł. Dzięki zebranym i zakupionym darom udało się przygotować paczki dla trzech rodzin (łącznie 13 pełnych kartonów darów). Ponadto zakupiono tonę węgla, odkurzacz, trzy pary butów i cały szereg artykułów codziennego użytku, a także ufundowano stypendium dla dziecka.

Nasza wspólnota jednocześnie zapewnia o modlitwie w intencji rodzin, którym pomaga „Szlachetna Paczka”, jak również w intencji wszystkich odpowiedzialnych za przebieg akcji.

Zdjęcia

TVP Opole o akolitacie i kandydaturze

 

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia fragmentu wieczornego wydania "Kuriera opolskiego" emitowanego w TVP Opole z dnia 7 grudnia, który przedstawia uroczystość udzielenia posługi akolitatu i przyjęcia kleryków do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

Ksiądz Biskup Rudolf Pierskała opowiada o istocie tych ważnych momentów w życiu seminarium i kleryków.

Zobacz nagranie (od ok. 8 minuty)

 

Listopadowy numer Głosu Serca Diecezji

Zapraszamy do lektury drugiego numeru gazetki seminaryjnej "Głos Serca Diecezji".

W tym relacja z dnia skupienia w Trzebnicy, refleksja na IV przykazaniem, sylwetka biskupa Józefa Marcina Natana, wspomnienia z I miesiąca formacji w seminarium oraz wiersz.

Redaktorem gazetki w tym roku formacyjnym jest Jakub Furca z roku III

Do numeru dołączony jest dodatek sportowy autorstwa Amadeusza Pełki

ZAPRASZAMY DO POBIERANIA I CZYTANIA:

- Numer 2/2014-2015 - numer listopadowy

Wszystkie archiwalne numery w zakładce gazetka seminaryjna.

 

Audycje Patron Dnia

 

Bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania audycji Patron Dnia. Każdego dnia klerycy naszego seminarium współczesnym językiem i nutką humoru przedstawiają życiorysy świętych, którzy patronują danego dnia.

Audycje te emitowane są w trzech radiach katolickich. Szczególnie zachęcamy do słuchania diecezjalnego Radia Doxa, w którym audycja jest emitowana od poniedziałku do piątku o godzinie 7.15. Audycję można usłyszeć także w Katolickim Radiu Warszawa, jak również w Radiu Ciechanów w porannym programie ok. 7.20.

Posłuchaj

 

Zaproszenie do naszego kościoła

Kościół seminaryjno-akademicki otwarty jest dla wiernych w czasie roku akademickiego
od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 20:00
.

W następujące pierwsze czwartki miesiąca zapraszamy na wspólną Eucharystię
(godz. 19:00 - adoracja; godz. 19.30 - Godzina św., godz. 20:00 - Msza św.):
5 luty 2015, 5 marca 2015, 7 maja 2015

W poniższe niedziele zapraszamy na seminaryjne nieszpory o godz. 17:00:
-grudzień: 21
-styczeń: 11, 18, 25
-luty: 8, 22
-marzec: 1, 8, 15, 22, 29
-kwiecień: 12, 19
-maj: 10, 17, 31
-czerwiec: 7, 14, 21

Różaniec w Radiu Doxa

 

Klerycy naszego seminarium prowadzą różaniec na antenie Diecezjalnego Radia Doxa. Wspólna modlitwa na żywo z możliwością dołączenia swoich intencji i prowadzenia dziesiątki różańca przez telefon w każdą niedzielę o godzinie 20.00.

Dołącz swoją Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Najbliższy wspólny różaniec w niedzielę 21 grudnia o godzinie 20.00. Różaniec poprowadzi diakon Daniel Nowak, rozważania przygotuje kleryk Paweł Chyla, towarzyszyć w modlitwie będzie alumn Marcin Kleszyk.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Transmisja Mszy św. z Seminarium

W soboty o godzinie 7:00 Diecezjalne Radio Doxa transmituje Eucharystię z kościoła seminaryjnego, którą celebrują oraz głoszą Słowo Boże księża mieszkający w naszej wspólnocie.

Najbliższa transmisja Mszy Świętej będzie miała miejsce w sobotę 17 stycznia. Eucharystii przewodniczyć będzie oraz Słowo Boże wygłosi ks. dr Wacław Borek, wykładowca Nowego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Słuchaj Radia Doxa:
107,9 FM lub klikając poniżej:


Polecamy:


Kontakt:

Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu
ul. Drzymały 1c
skr. poczt 246
PL 45-342 Opole

Telefon:
+48 77 44 24 001 
E-mail: wsd@wsd.opole.pl
Nr konta: 07 1240 3103 1111 0000 3485 9007
NIP: 753-15-02-413 
REGON: 040005348

Copyright © WMSD w Opolu 2014

Joomla Themes