Jesteś tutaj: Home
.Modlitwa a powołanie.

Modlitwa a powołanie

Na koniec raz jeszcze Was proszę, drodzy Bracia i Siostry o usilną modlitwę w intencji tegorocznych neoprezbiterów, wszystkich kapłanów naszej diecezji i nas, księży biskupów. Proszę także o szczególnie gorącą modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej diecezji, aby mogły być prawdziwie miłością wielkie i by mogły budzić się w nich autentyczne i święte powołania do małżeństwa, posługi kapłańskiej i życia zakonnego.  ...

.Rodzice a powołanie.

Rodzice a powołanie

Zadaniem rodziców jest dawanie dzieciom i młodzieży fundamentów miłości i mądrości. Nie jest natomiast ich zadaniem sugerowanie synom i córkom ich niepowtarzalnego powołania, bo powołanie to ukryte jest w Bogu. Mądrzy rodzice pomagają swym dzieciom w dorastaniu do każdego powołania, jakie Bóg podpowie ich synom czy córkom i wspierają ich w tym także swoją modlitwą....

.Rodzina fundamentem.

Rodzina fundamentem

Każdy człowiek, zwłaszcza młody, potrzebuje w swojej wierze autorytetu i wiarygodnych świadków prawdy i słuszności postawy wiary. Jest oczywiste, że w formacji dojrzałej wiary pierwszorzędną rolę odgrywa rodzina. Fundamenty naszej wiary i jej tożsamość otrzymujemy w dziedzictwie od rodziców i innych członków rodziny....

.Rodzina a powołanie.

Rodzina a powołanie

Jednak najbardziej właściwym miejscem jego budzenia się zawsze były i pozostaną rodziny żyjące autentycznymi chrześcijańskimi wartościami. Trzeba o tym przypomnieć, szczególnie w kontekście przeżywanego w naszej Metropolii Górnośląskiej Roku Rodziny. Nikt ani nic nie może zastąpić rodziny w tym zadaniu budzenia powołań....

.Powołanie rodzi się z Boga.

Powołanie rodzi się z Boga

Powołanie bowiem jest owocem, który dojrzewa na dobrze uprawianym gruncie miłości wzajemnej, wyrażającej się poprzez służenie sobie nawzajem w kontekście autentycznego życia kościelnego. Żadne powołanie nie rodzi się samo z siebie ani nie żyje dla siebie. Powołanie rodzi się z serca Boga i kiełkuje na dobrym gruncie wiernego ludu, w doświadczeniu miłości braterskiej...

.Powołanie darem Boga.

Powołanie darem Boga

Powołanie kapłańskie i zakonne zawsze jest darem samego Boga, to jednak, aby mogło ono zostać przez młodego człowieka rozpoznane, a potem właściwie się rozwinąć, potrzebuje odpowiedniego środowiska dla jego wzrastania. Bez wątpienia ważną rolę w tym względzie odgrywają duszpasterze, katecheci oraz ruchy i wspólnoty...

Witamy na stronie WMSD Opole

Posługa akolitatu i kandydatura

 

W niedzielę 7 grudnia, w czasie Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 w kościele-seminaryjno-akademickim w Opolu, Ksiądz Biskup Rudolf Pierskała udzieli alumnom posługi akolitatu oraz przyjmie kleryków do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

Akolitat przyjmie siedmiu alumnów z roku IV i dwóch kleryków z roku V. W grono kandydatów do święceń zostanie przyjętych 22 kleryków z roku V.

Uprzejmie prosimy o modlitwę w intencji kleryków, zwłaszcza w czasie rekolekcji adwentowych poprzedzających tę uroczystość. Rekolekcje w dniach 4-6 grudnia poprowadzi ks. Tadeusz Polak.

 

Różaniec w Radiu Doxa

 

Począwszy od 9 listopada, klerycy naszego seminarium będą prowadzili różaniec na antenie Diecezjalnego Radia Doxa. Wspólna modlitwa na żywo z możliwością dołączenia swoich intencji i prowadzenia dziesiątki różańca przez telefon w każdą niedzielę o godzinie 20.00.

Dołącz swoją Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Najbliższy wspólny różaniec w niedzielę 30 listopada o godzinie 20.00. Różaniec poprowadzi jeden z braci diakonów, rozważania przygotuje kleryk Kamil Sowada, towarzyszyć w modlitwie będzie alumn Tobiasz Dyląg.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Audycje Patron Dnia

 

Bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania diecezjalnego Radia Doxa.

Szczególnie polecamy audycję Patron Dnia, która jest emitowana na antenie Radia Doxa od poniedziałku do piątku o godzinie 7.15.

Audycje przygotowali i nagrali alumni naszego seminarium.

Posłuchaj

 

Zaproszenie do naszego kościoła

Kościół seminaryjno-akademicki otwarty jest dla wiernych w czasie roku akademickiego
od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 20:00
.

W następujące pierwsze czwartki miesiąca zapraszamy na wspólną Eucharystię
(godz. 19:00 - adoracja; godz. 19.30 - Godzina św., godz. 20:00 - Msza św.):
5 luty 2015, 5 marca 2015, 7 maja 2015

W poniższe niedziele zapraszamy na seminaryjne nieszpory o godz. 17:00:
-grudzień: 7, 14, 21
-styczeń: 11, 18, 25
-luty: 8, 22
-marzec: 1, 8, 15, 22, 29
-kwiecień: 12, 19
-maj: 10, 17, 31
-czerwiec: 7, 14, 21

Transmisja Mszy św. z Seminarium

W soboty o godzinie 7:00 Diecezjalne Radio Doxa transmituje Eucharystię z kościoła seminaryjnego, którą celebrują oraz głoszą Słowo Boże księża mieszkający w naszej wspólnocie.

Najbliższa transmisja Mszy Świętej będzie miała miejsce w sobotę 29 listopada. Eucharystii przewodniczyć będzie oraz Słowo Boże wygłosi ks. dr Grzegorz Kadzioch, rektor naszego seminarium.

Słuchaj Radia Doxa:
107,9 FM lub klikając poniżej:


Polecamy:


Kontakt:

Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu
ul. Drzymały 1c
skr. poczt 246
PL 45-342 Opole

Telefon:
+48 77 44 24 001 
E-mail: wsd@wsd.opole.pl
Nr konta: 07 1240 3103 1111 0000 3485 9007
NIP: 753-15-02-413 
REGON: 040005348

Copyright © WMSD w Opolu 2014

Joomla Themes