Jesteś tutaj: Home
.Zapraszamy!.

Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi w naszym seminarium. Musisz koniecznie nas odwiedzić. 25 kwietnia, godzina 9:00. Szczegółowe informacje w zakładce "Dzień otwartych drzwi". Do zobaczenia! Czekamy na Ciebie...

.Bóg powołuje i pomaga.

Bóg powołuje i pomaga

To Pan Wszechmogący powołuje i posyła, to On daje nadzieję i niezbędną siłę. Jak trudno nam niekiedy w to uwierzyć! Liczymy bardziej na siebie, niż pokładamy ufność w naszym Panu. A przecież tej ufności potrzeba nam w sposób nieodzowny....

.Dar niewysłowiony.

Dar niewysłowiony

  I chociaż zawsze pozostaje cząstka zatroskania, czy przygotowani kandydaci będą dobrymi kapłanami i czy przez nich dokona się więcej dobra w świecie – to ostatecznie wszystko bierze swą siłę z Łaski, która jest darem niewysłowionym. Oby tak było i w życiu naszej diecezji.  ...

.Trudna odpowiedź.

Trudna odpowiedź

  Ostateczna odpowiedź nigdy nie będzie łatwa, ale tym bardziej wymagać będzie wzmożenia rytmu modlitwy, refleksji nad sobą i otwarcia na działanie Bożego natchnienia. Tak przeżywali to apostołowie, taki dowód swej dojrzałości dał Szaweł - który stał się Pawłem, tak przez wieki kształtowały się decyzje tych, którzy usłyszeli wewnętrzne zaproszenie do kapłańskiej służby.  ...

.Długi proces.

Długi proces

To długi, duchowy proces w sercu młodego człowieka, który zadaje sobie samemu pytanie, czy Bóg go wzywa do szczególnej więzi, którą warto podjąć, rezygnując z realizowania tylko zwykłego kształtu ludzkiego szczęścia na ziemskich drogach....

.Nasza współpraca.

Nasza współpraca

  Od czasów apostolskich wiadomo nam, że powołanie do swej szczególnej służby daje sam Bóg, ale człowiek musi podjąć z Nim współpracę. Na tę decyzję składają się liczne elementy naszego ducha i życzliwa atmosfera tworzona wokół Kościoła Chrystusowego.  ...

Witamy na stronie WMSD Opole

 

 

Z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych życzymy niegasnącej fascynacji Jezusem Chrystusem! Niech nie będzie ona jedynie zwyczajnym podziwem, który nie daje ziarnu wzrostu. Niech będzie dla Was żywym przyjęciem tego Boskiego ziarna świętości, które zasiane w ludzkich sercach musi zostać skropione zbawczą Krwią z krzyża Wielkiego Piątku, aby mogło rozwijać się przepiękny kwiat miłości zakwitający Zmartwychwstaniem i życiem!

Niech w Wasze serca rozkwitną radością i miłością! niech wypełni jedno najpiękniejsze słowo: RESURREXIT!

Ks. Rektor Grzegorz Kadzioch

 

 

Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej wspólnoty w czasie Dnia Otwartych Drzwi. W tym roku, zapraszamy wszystkich do nas w dniu 25 kwietnia.

Zwiedzanie seminarium będzie możliwe od godziny 9.00. O godzinie 10.30 odbędą się spotkania z ciekawymi osobami w różnych grupach wiekowych. O 11.00 rozpocznie się Msza Święta, zaś po niej zapraszamy na obiad na świeżym powietrzu. Spotkanie zakończy się nabożeństwem o godzinie 13.30.

Więcej informacji w zakładce "Dzień Otwartych Drzwi"

Zobacz plakat

Zapraszamy!

 

Bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania audycji Patron Dnia. Każdego dnia klerycy naszego seminarium współczesnym językiem i nutką humoru przedstawiają życiorysy świętych, którzy patronują danego dnia.

Audycje te emitowane są w trzech radiach katolickich. Szczególnie zachęcamy do słuchania diecezjalnego Radia Doxa, w którym audycja jest emitowana od poniedziałku do piątku o godzinie 7.15. Audycję można usłyszeć także w Katolickim Radiu Warszawa, jak również w Radiu Ciechanów w porannym programie ok. 7.20.

Posłuchaj

 

Kościół seminaryjno-akademicki otwarty jest dla wiernych w czasie roku akademickiego
od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 20:00
.

W następujące pierwsze czwartki miesiąca zapraszamy na wspólną Eucharystię
(godz. 19:00 - adoracja; godz. 19.30 - Godzina św., godz. 20:00 - Msza św.):
7 maja 2015

W poniższe niedziele zapraszamy na seminaryjne nieszpory o godz. 17:00:
-kwiecień: 12, 19
-maj: 17, 31
-czerwiec: 7, 14, 21

 

Klerycy naszego seminarium prowadzą różaniec na antenie Diecezjalnego Radia Doxa. Wspólna modlitwa na żywo z możliwością dołączenia swoich intencji i prowadzenia dziesiątki różańca przez telefon w każdą niedzielę o godzinie 20.00.

Dołącz swoją Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Najbliższy wspólny różaniec w niedzielę 12 kwietnia o godzinie 20.00. Poprowadzą go klerycy:
Daniel Jaszczyszyn i Piotr Mazurkiewicz.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W soboty o godzinie 7:00 Diecezjalne Radio Doxa transmituje Eucharystię z kościoła seminaryjnego, którą celebrują oraz głoszą Słowo Boże księża mieszkający w naszej wspólnocie.

Najbliższa transmisja Mszy Świętej będzie miała miejsce w sobotę 18 kwietnia. Eucharystii przewodniczyć będzie oraz Słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Przybyła, ojciec duchowny w naszej wspólnocie.

Słuchaj Radia Doxa:
107,9 FM lub klikając poniżej:


Polecamy:


Kontakt:

Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu
ul. Drzymały 1c
skr. poczt 246
PL 45-342 Opole

Telefon:
+48 77 44 24 001 
E-mail: wsd@wsd.opole.pl
Nr konta: 07 1240 3103 1111 0000 3485 9007
NIP: 753-15-02-413 
REGON: 040005348

Copyright © WMSD w Opolu 2015

Joomla Themes